oc agenta ubezpieczeniowego

OC Agenta ubezpieczeniowego – oszczędzaj pieniądze porównując oferty

Polisa OC Agenta ubezpieczeniowego to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, przeznaczone dla tych pośredników ubezpieczeniowych, którzy wykonują czynności agencyjne na rzecz więcej niż jednego zakładu ubezpieczeń w zakresie tego samego działu. I mimo tego, że zakres odpowiedzialności określony został przez ustawodawcę warto sprawdzić dostępne na rynku ubezpieczeń oferty, choćby po to, by wybrać najlepszą dla siebie polisę OC Agenta.

Polisa OC Agenta – przedmiot i zakres ubezpieczenia

Przedmiotem ubezpieczenia OC Agenta jest odpowiedzialność cywilna agenta ubezpieczeniowego, który wykonuje czynności agencyjne na rzecz więcej niż jednego zakładu ubezpieczeń w zakresie tego samego działu za szkody wyrządzone w następstwie działania lub zaniechania ubezpieczonego, w związku z wykonywaniem przez niego czynności agencyjnych. Co ważne ubezpieczeniem OC Agenta objęte są także szkody wyrządzone przez osoby, przy pomocy, których ubezpieczony wykonuje czynności agencyjne. Jest to niezwykle istotne w przypadku dużych multiagencji ubezpieczeniowych, zatrudniających wielu pracowników.

Ubezpieczenie OC Agenta – dlaczego warto wybrać dobrą ofertę?

Działalność każdej agencji ubezpieczeniowej jest obarczona ryzykiem. Nawet mimo najlepszych chęci i najwyższego poziomu obsługi możemy spotkać się z niezadowoleniem, jeśli klient poczuje się wprowadzony w błąd z powodu udzielonej porady ubezpieczeniowej lub świadczonej przez Ciebie i Twoich pracowników usługi.

Dzięki obowiązkowej polisie ponosisz mniejsze ryzyko prowadzonej działalności zawodowej. Wynika to z tego, że ubezpieczenie OC Agenta chroni Twoją firmę i pracowników przed obciążeniami, związanymi ze szkodą wyrządzoną podczas wykonywania działalności ubezpieczeniowej. I pamiętaj o tym, że wybór dobrej oferty obowiązkowego ubezpieczenia OC z tytułu wykonywania czynności agencyjnych pozwala nie tylko zwiększyć Twoją wiarygodność wobec klientów, ale też partnerów biznesowych. Dlatego warto porównać dostępne na rynku ubezpieczeń polisy dla Multiagentów. Bo mimo tego, że zakres ochrony OC Agenta oferowany przez ubezpieczycieli opiera się na ustawie proponowane przez nich ubezpieczenia mogą różnić się nie tylko składką, ale też np. schematem płatności. Dlatego jeżeli chcesz mieć pewność, że wybierasz spośród najlepszych ofert ubezpieczeniowych skorzystaj z naszej pomocy. Dzięki OCAgenta.net polisę OC Agenta kupisz szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC Agenta – jak porównać oferty?

Chociaż agenci ubezpieczeniowi są często doskonałymi ekspertami w zakresie oferowanych przez siebie produktów nie zwalnia to ich od ryzyka zawodowego. Dlatego warto poszukać odpowiedniego ubezpieczenie OC Agenta, tak by chronić w pełni prowadzoną przez siebie działalność ubezpieczeniową. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić prosty formularz zapytania o składkę OC Agenta i porównać z naszą pomocą najlepsze oferty obowiązkowego ubezpieczenia OC z tytułu wykonywania czynności agencyjnych. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży ubezpieczeniowej jesteśmy pewni, że z nami znajdziesz polisę OC Agenta, która w pełni będzie odpowiadała Twoim potrzebom.